Home SHQIPERIA Shkak zhurma e fëmijës 3 vjeç/ Zbardhet plagosja në Tiranë, autori në kërkim (EMRI)

Shkak zhurma e fëmijës 3 vjeç/ Zbardhet plagosja në Tiranë, autori në kërkim (EMRI)

0
Shkak zhurma e fëmijës 3 vjeç/ Zbardhet plagosja në Tiranë, autori në kërkim (EMRI)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e djeshme e ndodhur në zonën e Kodrës së Diellit në Tiranë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri Jonian Shehu. Sipas burimeve, shkak i konfliktit ka qenë zhurma që shkaktonte djali tre vjeç i autorit të plagosjes, Olsi Bllaci.

 

Fillimisht ka qenë bashkëshortja e të plagosurit e cila është përfshirë në një debat me Shehun. Sipas saj, djali tre vjeç i familjes Shehu shkaktonte zhurmë, duke shqetësuar djalin e saj dy vjeç, i cili ishte në gjumë. Më pas, gruaja është ankuar te bashkëshorti i saj, ku është shprehur se komshiu e ka ofenduar. Në këtë moment dy burrat janë konfliktuar dhe autori ka nxjerr armën e zjarrit tip pistoletë, të cilën e mbante pa leje dhe ka qëlluar me dy plumba komshiun. Plumbat e kapën një në bark dhe një në këmbë.

 

Ai ndodhet i shtruar te Spitali i Traumës jashtë rrezikut për jetën. Autori menjëherë është arratisur nga banesa, teksa është shpallur në kërkim dhe po punohet për arrestimin e tij.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë