Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Publikohen emrat e personave të dyshuar nga autoritetet italiane pas shkatërrimit të bandës së drogës italiano-shqiptare. Grupi kriminal trafikonte drogë drejt Italisë përmes portit të Barit.

Gjatë hetimeve kanë përfunduar në burg 14 persona ndërsa 64 të tjerë janë vënë nën hetim. Nga kontrollet, u bë i mundur sekuestrimi i mbi 45 kilogramë heroinë dhe marijuanë, 18 mijë euro cash.

U sekuestruan gjithashtu 70 kilogramë përzierës droge dhe dy armë zjarri pa leje.

Shqiptarët që janë mes të arrestuarve:

Isa Garuja, i njohur si Goni ose Antonio, 48 vjeç, nga Altamura
Samuel Garuja, alias Turi, 45 vjeç, Shqipëri
Samuel Muça, i njohur si Erman, 36 vjeç, banues në Bari

Shqiptarët që janë vënë nën hetim:

Sami Zoto, alias Samiù, Shqipëri
Ilir Hoxha, me banim në Bari
Ernest Pena, alias Nesti, me banim në Rutigliano
Elton Ismaili, alias Gazi, Shqipëri
Xhevdet Muca, banues në Altamura
Samuele Garuja, alias Turi, Shqipëri
Ylli Muca, banues në Polignano a Mare
Archez Dibrani, aka daja, Shqipëri
Florjana Garuja, Shqipëri
Qemal Assnalas, banues në zonën e Foggia
Victor Jaupaj, Shqipëri
Clejdi Bulku, banues në Bari
Ilir Tatani, banues në Bari
Deshirir Allushi, banues në San Benedetto del Tronto
Bardhyl Shaba, alias Bardhy ose Andrea ose Gimmi, Shqipëri
Shkëlqim Shehi, alias flokë të gjata ose Leo, banues në Bari
Ervin Shehi, alias Nipi, banues në Barletta
Adrian Habibi, banues në Pescara
Behejhed Shaba, banues në Altamura
Afrim Stata, banues në nga Altamura
Rakip Pereja, i njohur ndryshe si Kipi, shqiptari ose bujku, me banim në Girifalco.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re