Dhunohen dhe vidhen gjatë natës varrezat e fshatit Bushkash në Njësinë Administrative Ulëz, bashkia Mat.

Sipas burimeve persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar varrezat në fshatin Bushkash dhe kanë vjedhur pjesët prej bronzi, siç mund t’i shihni në fotot e siguruara nga Faxnews.

Në lidhje me dhunimin dhe vjedhjen e varrezave në Bushkash të Matit, banorët kanë denoncuar ngjarjen në Polici për identifikimin e autorëve. Policia ka nisur punër pëe identifikimin dhe kapjen e tyre.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re