Shkëmbi bie mbi makinë, shuan familjen

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ishin nisur nga fshati Raboshte në drejtim të Toroviocës, por udhëtimi për tre amtarët e familjes Zefi u ndërpre ne mënyrë të papritur dhe tragjike.
 
Ngjarja e rëndë ndodhi në hyrje te Torovicës pasditen e kësaj të shtunë, kur masivi shkëmbor në këtë aks do të shkëputej, duke zënë poshtë një makinë tip “Land Rover” , në të cilën udhëtonin tre persona.
 
Për pasojë humbën jetën dy vëllezër Valentin dhe Edmond Zefi 29 dhe 31 vjeç, si dhe bashkëshortja e këtij të fundit, Alda Zefi 21 vjeç. Por ngjarja rëndohet akoma më shumë, pasi familjarët konfirmojnë se gruaja ishte shtatzënë.
 
Policia bën me dije se në momentin e shkëputjes së shkëmbit asnjë prej viktimave nuk ka mundur të dalë nga makina, duke bërë që të humbin jetën tragjikisht mes gurëve.
 
Në vendin e ngjarjes shkuan forca të shumta policie, autoambulanca nga spitali i Lezhës, si dhe shërbimi zjarrfikës. Këta të fundit bënë të mundur edhe nxjerrjen e trupave të pajetë nga automjeti i zënë poshtë nga gurët.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë