Gazetari Flamur Vezaj i është kundërpërgjigjur drejtorit të Burgjeve Agim Ismaili, i cili dy ditë më parë foli për gjendjen e burgjeve në vend.

Në një postim në Facebook, Vezaj shkruan se janë këta drejtor që bëjnë pazare me të fortët dhe që lejojnë takime në grup me anëtar të bandës, si Shullazi me shok brenda burgut.

Gjithashtu gazetari shprehet se do të pres SPAK-un që drejtorët të përfundojnë në burg.
Më tej Vezaj i drejtohet Ismailit duke i thënë “shko merri telefonin Shullazit, Dajtit etj, po ta mbajti”.

Postimi:

Jane po keta drejtor qe bejne pazare me te fortet e qe lejojne takime ne grup me anetar te bandes (si Shullazi me shok) brenda burgut! Jane po keta drejtues (disa) policie ne burgje qe zotrote i ke ne varesi dhe marrin rroga mujore nga te familjaret e te denuarve (ne burgje te sigurise se larte)!

Dhe ju vazhdoni e beni deklarata!?

Epo kesaj i thone te ngaterrosh pergjegjesin qe ke me “analistin apo studiuesin” e OJQ-ve! E ne fund nuk harron te mbyll fjalen e tij me premtimin se “do ti jepet fund edhe trajtimit “VIP” të të burgosurve”, po keto 8 muaj cfare keni bere vec ndryshimit te struktures per punesimin e militaneteve dhe te deleguarve te deputeteve te zonave!?

Gjithesesi une mbetem ne pritje te SPAK-ut (te vertete) qe keta drejtor dhe kopje te tille te perfundojne brenda hekurave te burgut! shko merri telefonin Shullazit, Dajtit etj, po ta mbajti.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re