Aksident i rëndë në hyrje të qytetit të Shkodrës.

Një automjet ka përplasur një kalimtare dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

E dëmtuara rreth 40 vjeçe është dërguar në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Policia ka identifikuar shoferin dhe mjetin dhe po punon për ndalimin.