Zëvendës sekretari i DASH, Philip Reekers, kaërfudnuar takimin që kishte me kryueministrin Edi Rama në godinënë e kryeministrisë, takim që zgjati vetëm 20 minuta. Menjëherë pasi përfundoi takimin e me Ramën, Reekers është nisur menjëherë drejt selisë të Partisë Demokratike për të zhvilluar një takim me Lulzim Bashën ku vihet re se është i shoqëruar nga ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim.

Pritet që të diskutohet për marrëdhniet e SHBA me Shqipërinë dhe rolin që do të ektë PD në parlamentin e ardhshëm si garantuese e stabilitetit politike edhe pse ka pasur pretendime për parregullsi në zgjedhjet e 25 Prillit. Pas takimit me Ramën, Reekers nuk dha ndonjë konferencë për mediat, ndërsa nuk dihet nëse do të nodhë e njëjta gjë me kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re