Zjarri në ishullin e Sazanit vazhdon të përhapet me shpejtësi.

Digjen pyjet me pisha pranë ish qytetit të Sazanit. E vështirë ndërhyrja e forcave, për shkak të terrenit të vështirë dhe mungesës së mjeteve për të ndërhyrë. Aktualisht punohet vetëm me mjete rrethanore.

Zjarri në anën lindore të ishullit. Dyshohet për shkak të pakujdesisë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re