Home SHQIPERIA Shkrumbohen sipërfaqe të mëdha me ullinj dhe pemë në Troshan të Lezhës

Shkrumbohen sipërfaqe të mëdha me ullinj dhe pemë në Troshan të Lezhës

0
Shkrumbohen sipërfaqe të mëdha me ullinj dhe pemë në Troshan të Lezhës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbi 50 hektare me ullinj e pemëtari te tjera jane shkrumbuar nga flaket e zjarrit ne fshatin Troshan te Lezhes.

 

Zjarri ka rene rreth ores 14:00 te kesaj te merkure dhe vijon te jete aktiv edhe ne mbremje ndonese i izoluar.,

 

Per fikjen e tij krahas zjarrfikesve u angazhuan dhe banor te zones, duke shmangur rrezikun per banesat.

 

Demet e shkaktuara per fermeret ne kete fshat jane mjaft te medha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë