Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në orët e para të mëngjesit, një makinë është shkrumbuar në fshatin mborje të Korçës.

Mjeti tip “Benz” i shtetasit Arjel Cenes, ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës. Nga hetimet dyshohet se zjarrëvënia ka qenë e qëllimshme.

“Më datë 18.11.2021, rreth orës 02:30, në fshatin Mborje, Korçë, ka rënë zjarr në mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. C., i cili ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës së tij. Mjeti është djegur plotësisht dhe ka vetëm dëme materiale. Nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes“, njofton policia.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë