Një sipërfaqe me pisha është përfshirë nga flakët në zonën e Shkozës, në Cakran, të Fierit. Ndërsa vatra nuk është shuar ende.

 

Sipas shefit të zjarrëfikëseve të Patosit, Alket Halimi për shkak të terrenit të vështirë është bërë e vështirë neutralizimi I vatrave të zjarrit pasi distanca e përhapur përfshin një vijë të gjatë kilometrike. Që prej orëve të drekës, Forca Zjarrëfikëse dhe banorë të zonës janë munduar të shuajnë flakët me pompa shpine dhe mjete rrethanore.

 

Në pyllin me pisha kanë mbërritur 25 forca dhe dy zjarrëfikëse nga Patosi e Fieri.

 

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re