Në vijim të zbatimit të planit të masave kundër informalitetit financiar dhe në kuadër të hetimit të procedimit penal të regjistruar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan ka vijuar operacioni policor i koduar “Informaliteti” nga ku u bë i mundur arrestimi i shtetasit Agron Xibraku.

 

Arrestimi I tij është bërë pasi gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka dhënë në mungesë vendimin arrest me burg për Xibrakun.

 

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas është administrator i një shoqërie aksionere dhe ka falsifikuar dokumente të shoqërisë duke vjedhur të ardhurat e kësaj shoqërie në dëm të ortakëve të tjerë.

 

Po me vendim të Gjykatës është vendosur sekuestro preventive e aksioneve që ky shtetas kishte në këtë kompani, sekuestro kjo e ekzekutuar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re