Home BOTA Shokuese: Gazetarët në arrati nga makinat me bombë

Shokuese: Gazetarët në arrati nga makinat me bombë

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në video mund të shihet se si gazetarët po ikin ndërsa makinat ju afrohen dhe shpërthejnë duke i hedhur ata në tokë, shkruan Al Jazeera, .
Gazetarët e Irakut ndoqën bombardimet e makinave nëpër shkretëtirë pranë Hawaiit derisa makina po shkonin në drejtimin e tyre. Video tregon se si gazetarët po ikin ndërsa makinat shpërthejnë duke i hedhur ata për tokë.
Teksti më poshtë videos thotë se ushtria irakiane kënaqet duke bërë gjueti me makina me bomba.
Forcat irakiane filluan një ofensivë për të marrë përsipër Hawai në fund të shtatorit, duke marrë shpejt qytetin Shirkat, dy ditë para se të shkonin për në Hawaii./

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë