Autoritetet greke kanë goditur një grup kriminal për trafikim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

 

Tre persona janë arrestuar nga policia ndërsa 3 të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata kishin marrë me qira një vilë në zonën e Mykonos, ku mbanin lëndën narkotike. Policia ka ndërhyrë me dron për të lokalizuar vendndodhjen e 3 personave përpara se të mësynin në vilë dhe t’i arrestonin.Sipas policisë greke, kreu i këtij grupi ishte një shqiptar i cili është liruar me kusht në vitin 2018.

 

Ndaj tij rëndonin disa dënime që në tërësi shkonin në 47 vite heqje lirie për veprat penale, tentativë vrasje, plagosje e rëndë me dashje, armëmbajtje pa leje dhe arratisje nga burgu.

 

Shqiptari bënte të mundur furnizimin me drogë të cilën e siguronte në Hagë të Holandës dhe e transportonte drejt Greqisë.Gjatë operacionit të policisë greke, në vilë u sekuestruan 437 tableta ekstazi, 219 gramë kokainë, 270.9 gram kanabis si dhe disa doza të tjera drogërash sintetike.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re