Skip to content

Shpërthim në frontin e misionit ushtarak të Jordanisë në Paris

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Para misionit ushtarak jordanez në Paris, një motor shpërtheu ndërsa askush nuk është plagosur, shkruan Al Jazeera, .
Një shpërthim shpërtheu përpara misionit ushtarak të Jordanisë në Paris sot, tha një zëdhënës nga Ministria jordaneze të Punëve të Jashtme.
Sipas tij, një motor shpërtheu dhe askush nuk u plagos në atë rast, njoftoi agjencia jordeze e shtetit Petra.
Agjencia pretendon se makina të tjera përpara ndërtesës u dëmtuan gjatë shpërthimit.
Shkaku i shpërthimit është i panjohur
Ambasada jordanez në Paris konfirmoi gjithashtu se një motoçikletë shpërtheu jashtë ndërtesës së atasheut ushtarak, raportoi Reuters.
Më vonë, Ministria franceze e Brendshme njoftoi se ky incident kishte ndodhur, por që ende nuk ishte e qartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin./

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë