Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ballsh ku ka shpërthyer një pus nafte, në Qafën e Kashit.

Mësohet se nga shpërthimi ka mbetur i lënduar një punonjës, i identifikuar si Viktor Balla, 51-vjeç.

Ai është dërguar në Spitalin e Fierit dhe ndodhet në reanimacion. 51-vjeçari mësohet se ka pësuar djegie në 40% të trupit.