Maxhoranca e socialiste ka miratuar sot me 74 vota pro dhe 4 kunder, nen per nen projektbuxhetin e vitit 2024, ne nje seancë qe zgjati vetem 7 minuta.

Me heret, sapo në sallën e Kuvendit ka hyrë kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentatrja Lindita Nikolla, ka nisur aksioni opozitareve te cilet kanë shpërthyer shashka.

Më pas janë ndezur tymuese që kanë “pushtuan” sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Ndërkohë, pavarësisht kaosit në Kuvend, Lindita Nikolla ka vazhduar sencën, duke nisur miratimin e projektligjeve pa diskutime dhe debat.

Pas hedhjes së tymueseve kryetarja e Kuvendit përjashtoi deputetin e PD-së, Asllan Dogjani.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re