Skip to content

Shpërthimi me lëndë plasëse trondit zonën, vdes rrugës për në spital 27 vjeçari

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ka humbur jetën 27 vjeçari Aleksandër Sadikaj, të cilit iu bë atentat me lëndë plasëse në makinë.

Mjeti ishte duke lëvizur nga Tirana në drejtim të Elbasanit, në momentin kur shpërtheu lënda plasëse, e më pas flakët në makinë.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë, zjarrfikses e autoambulanca, për të zbuluar dhe shkaqet e shpërthimit.

Flakët dhe tymi i zi ka përshkruar të gjithë aksin, ndërsa ngjarja ka shkaktuar trafik të dendur makinash.

Njoftimi i policisë:

Në lidhje me lajmin e dhënë pak më parë se në afërsi të TEG-ut, në automjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. S. ka shpërthyer, dyshohet lëndë eksplozive, ju informojmë se:

Si pasojë e plagëve të marra, drejtuesi i mjetit, shtetasi A. S. ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë