Largimi i shqiptarëve nga vendi është një axhendë jo vetëm e Edi Ramës por edhe e mafies ndërkombëtare. I këtij mendimi ka qenë kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta.

 

Në studion e Quo Vadis, Meta tha se mafia ndërkombëtare kërkon një shtet që ta kontrollojë si territr dhe një opozitë të lakmueshme në favor të trafiqeve.

 

“Shpopullimi është një projekt i vetëdijshëm i Rilindjes për të larguar forcat me integritet që kërkojnë meritokraci dhe drejtësi. Kjo nuk është diçka pozitive, por pavarësisht nga ky fakt opozita është shumë optimiste për fitoren e këtyre zgjedhjeve. Edhe opozita ka përgjegjësitë e saj dhe për vite me rradhë opozita ishte në xhepin e Edi Ramës. Tani kemi një opozitë tjetër dhe kjo opozitë është përballë Edi Ramës dhe do e mposhtë Edi Ramën.

 

Kjo është axhendë e Edi Ramës dhe e mafies ndërkombëtare e cila kërkon të ketë një shtet që ta kontrolloj si territor dhe që ka një opozitë të lakmueshme sidomos në favor të trafiqeve”, tha Meta.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re