Shqipëria do të kthehet në një kamp të madh për refugjatët që kapen në Britaninë e Madhe? Ambasadori zbardh takimin me Ramën

rama-3.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Alastair King-Smith ka zhvilluar këtë të martë një takim me kryeministrin Edi Rama, fill pas lajmeve që qarkulluan në mediat angleze, se Shqipëria do të kthehej në një kamp refugjatësh.

Lajme këto të cilat u përgënjeshtruan nga qeveria shqiptare.

Në postimin e sotëm King-Smith thotë se me Ramën kanë folur për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, si dhe për përparimin e reformave. Ambasadori nuk përmend negociatat mes dy vendeve për çështjen e refugjatëve, ndërkohë që Ministrja Olta Xhaçka kërkoi përgënjeshtrim nga mediat britanike.

“Ishte nder që të diskutoja me kryeministrin Edi Rama. Qëllimi ynë i përbashkët i fuqizimit të bashkëpunimit në sektorë prioritarë si reformat, mjedisi, prosperiteti, inovacioni dhe arsimi.

Ne jemi të angazhuar që të rriten dhe të forcohen marrëdhëniet në mundësitë bilaterale dhe sfidat globale”, shkruan ambasadori në postimin e tij.

Zbulohen negociatat sekrete/ Pas iranianëve, afganëve, Shqipëria pranon të kthehet në një kamp refugjatësh, do dërgohet kushdo që kapet në Britaninë e Madhe

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë