Janir Asani dhe Mirlind Daku ndeshkojne Polonine dhe shkruajne historine ne stadiumin “Air Albania”. Ishte e majta e Asanit qe çoi ne peshe tifozet kuqezi, ndersa rezultati u vulos nga supergoli i Dakut ne sekondat e para qe shkeli tapetin e gjelber.

 

 

Ky rezultat historik afron Shqiperine drejt “Euro 24”, ndersa Kombetarja Shqiptare udheheq grupin E me 10 pike, duke lene pas kundershtarin direkt, Çekine.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re