Home SHQIPERIA Shqipëria “pushtohet” nga dëbora dhe ngricat, ja si paraqitet gjendja në akset rrugore, ka probleme me…

Shqipëria “pushtohet” nga dëbora dhe ngricat, ja si paraqitet gjendja në akset rrugore, ka probleme me…

0
Shqipëria “pushtohet” nga dëbora dhe ngricat, ja si paraqitet gjendja në akset rrugore, ka probleme me…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministria e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka bërë bilancin pas reshjeve të dendura të dëborës, ku raportohet se të gjithë akset janë të hapur për qarkullim.

Ndërkohë për sa u përket temperaturave, Ministria e Infrastrukturës raporton se zona me e ftohtë do të jetë në Shishtavec ku temperatura përllogaritet të jetë deri në -16 gradë celcius. Temperatura të tjera të ulëta do të shënohen në Ersekë dhe në Dardhë përkatësisht -12 gradë celcius.

Problemet me furnizimin me ujë: “Në Kukës është çarë linja kryesore për shkak të ngricave. Në rrethet e tjera furnizimi me ujë është normal. Në stacionet e Pompimit nuk ka probleme përfshi edhe furnizimin me energji elektrike”

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë