Muaji Qershor ka nisur me temperatura të pazakonta për periudhën që përfaqëson. Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Kosovë ku kanë rënë reshje bore dhe pse jemi zyrtarisht në stinën e verës, duket se i ftohti është rikthyer.Mediat vendase bëjnë me dije se reshjet e borës kanë zbardhur viset malore, gjegjësisht në Brod ka pasur reshje të borës.

Lajmin e ka bërë publik zyrtari i Nismës, Mevludin Krasniqi, teksa ka publikuar një fotografi. Ndryshe, ditëve të fundit kanë rënë edhe temperaturat, derisa ka pasur edhe reshje shiu.


Previous article“Prishini vetë më mirë, do të jetë shumë vonë për ju..” Rama me dore te hekurt: Nisim javën e ardhshme do te..