Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Një shtetas shqiptarë u arrestua nga policia spanjolle pasi akuzohet si autor I një ngjarje të rëndë mëngjesin e të dielës në Castellon të Valencias.

 

 

Pas një sherri me një person, shqiptar e ka fodutur spanjollin me një kot të carë në pjesën e fytit duke e prerë rëndë.

 

Gjithacka ndodhi pas një sherri në klubin e natës, Jaleo në La Hernán Cortés. sheshi de Castelló 

 

Pas një përleshje brenda ambienteve të klubit, i arrestuari ka sulmuar spanjollin, i cili ka shpëtuar mrekullisht.  Ai është gjakosur dhe i gjithë klubi është tmerruar nga ngjarja e rëndë.

 

40-vjeçari u largua nga lokali duke ecur, i vetëm, me duart tërësisht të gjakosura, si dhe me shpinën dhe qafën e njollosur. Ai u nis drejt rrugës Pescadores, i ndjekur nga një dëshmitar, i cili ka pasur guximin ta filmojë me celularin e tij në mënyrë që imazhi dhe veshja e tij të jenë të regjistruara.

 

Teksa po largohej, i arrestuari, i cili kishte veshur një xhaketë lëkure të lagur me gjak, përsëriti: “Nuk kam bërë asgjë”.

 

Spanjolli është trajtuar nga Shërbimi i Kujdesit Mjekësor të Urgjencës (SAMU) dhe është transferuar në Spitalin e Përgjithshëm, ku iu desh të operohej si pasojë e një plage të thellë që ishte vetëm disa centimetra nga mbërritja në arterien karotide.

 

 

Autori i vrasjes në tentative, u arrestua nga policia pak pas ngjarjes.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re