Një emigrante shqiptare është arrestuar në Greqi, pasi u kap duke trafikuar lëndë narkotike të birin 22 vjeçar në rrugicat e Athinës.

Mediet greke bëjnë me dije se policia ishte vënë prej ditësh në ndjekje të dyshes, pasi kishte informacion se nënë e  bijë trafikonin drogë në Athinë.

Pas disa ditësh ndjekjeje policia helene kapi në flagrancë shqiptaren 50-vjeçare dhe djalin e saj 22-vjeç që po shpërndanin kokainë në rrugët e qytetit, shkruan protothema.gr.

Gjatë operacionit, pasditen e së martës, policia ka gjetur në makinën e  50-vjeçares sasi kokaine me peshë 51.4 gram, ndërkohë mësohet se efektivët e policisë i kanë sekuestruar makinën.

 

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re