Home SHQIPERIA Shtëpia i merr flakë/ Humb jetën i moshuari në Kukës, dyshimet e para

Shtëpia i merr flakë/ Humb jetën i moshuari në Kukës, dyshimet e para

0
Shtëpia i merr flakë/ Humb jetën i moshuari në Kukës, dyshimet e para

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 82 vjeçar me iniciale Sh.K ka humbur jetën, për shkak se në banesën në të cilën jetonte ka rënë zjarr.

 

Ngjarja ka ndodhur në orën 02:40 minuta në afërsi të liqenit të Kukësit.

 

Dyshimet e para janë se i moshuari ka lënë ndezur gjithë natën sobën me dru zjarri.

 

Kukës/Informacion paraprak

 

Më datë 28.10.2022, rreth orës 02:40, në afërsi të liqenit të Kukësit, ka rënë zjarr në një godinë  dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi Sh. K., 82 vjeç, i cili banonte në këtë godinë.

 

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e lënies ndezur gjatë natës e sobës me dru zjarri.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po kryen të gjitha veprimet proceduriale për sqarimin e  plotë të rrethanave të  ngjarjes.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë