Home POLITIKA Shtohen personazhet epikë rreth “Foltores”: Ç’revoucion më pret më 12? Ramën e kam nxjerrë 3 herë nga makina

Shtohen personazhet epikë rreth “Foltores”: Ç’revoucion më pret më 12? Ramën e kam nxjerrë 3 herë nga makina

0
Shtohen personazhet epikë rreth “Foltores”: Ç’revoucion më pret më 12? Ramën e kam nxjerrë 3 herë nga makina

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Foltorja” e Sali Berishës vijon të sjellë në fokusin e medias personazhë epikë.

Edhe gjatë takimit të sotëm në hotel “Rogner” nuk e lanë pa shfrytëzuar rastin për t’u shfaqur.

Një prej tyre është edhe Zyra Sorra, një personazh i shfaqur herë pas here por që sot zgjodhi të rrëfyehet para Berishës:

“Kemi vitin 98 kur më morën peng SHIK-u i Fatos Klosit e më hodhën andej. Erdhën gazetarë të huaj dhe gazeta Vatra shkroi shumë për mua. më 11 do të mblidhemi, po me 12 çfarë revolucioni më pret mua? Unë s’jam as për ku do punoj, as më jep këtë apo atë, unë jam e revolucioneve. S’kisha frikë kur shkova edhe atje tek panairi i punësimit që ishin të gjithë ministrat, vetë e mora iniciativën, prita që Edi të dilte jashtë, ishte shumë i gjatë e ashtu por e nxorra nga makina nja tre herë, sepse i thashë mbiemrin Sorra. Ai mbiemër e tronditi një çikë se komshi e kemi patur dhe dimë ca gjëra”, tha ajo.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë