Bordi i Transparencës vendosi të ndryshojë çmimet për produktet bazë të shportës.

 

Ajo që bie në sy është rritja e çmimit të orizit dhe vajit të lulediellit.

 

Produkte bazë duhet t’i ofrohen konsumatorit familjar në markete me çmime:

109 lekë/kg për orizin kokërrgjatë (1 kg)121 lekë/kg për sheqerin (1 kg)381 lekë/litër për vajin e lulediellit79 lekë/kg për miellin masiv

 

Ky vendim hyn në fuqi këtë të shtunë, 30 prill, dhe është i detyrueshëm për të gjitha subjektet që tregtojnë me shumicë a pakicë produktet e përcaktuara në këtë vendim.

 

Vijon…

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re