Skip to content

“Shuhet” shkrimtarja e njohur shqiptare, ndërroi jetë në Sanatorium

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare, shkrimtarja dhe përkthyesja e njohur, Meri Lalaj.

Shkrimtarja e përkthyesja e njohur Meri Lalaj, ishte në gjendje të rëndë shëndetësore. Lajmin e konfirmuan miqtë e saj të ngushtë, ndërsa kërkuan ndihmë për një ndërhyrje jashtë shtetit.

Pasi kaloi me shumë vështirësi COVID-19, e mendoi se e la pas atë periudhë të errët, virusi i shkaktoi dëme të mëdha në ezofag, të cilat mund të gjenin kurim vetëm jashtë shtetit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë