Skip to content

Shuhet zjarri në Linzë, ndërhyn helikopteri i FA

  • 22/03/2020

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një vatër zjarri në zonën e Linzes në malin e Dajtit është shuar nga forcat ajrore dhe tokësore.

Krahas angazhimit nga toka të efektivëve përkatës të MZSH u kërkua ndërhyrja nga ajri dhe një helikopter i Forcës Ajrore dhe ekuipazhi i tij u angazhuan në operacion.Prej disa minutash vatra e zjarrit është shuar.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë