Ne do të iu tregojmë disa ingredientë që mund t’i kombinoni duke krijuar disa lloje variantesh të sallatrave, për të mos pasur përherë të njëjtën sallatë, si pjesë e menusë suaj.

– Baza e sallatës mund të jetë: spinaq, sallatë jeshile dhe rukola.
– Shtoni 1 ose më shumë erëza për një sallatë edhe më detoks: majdanoz, koriandër, mente, rigonë të freskët, kopër, borzilok dhe rozmarinë.

– Shtoni: Karrotë, kastravec, domate, selino, speca, panxhar, lulelakër dhe brokoli.
– Shtoni për një sallatë më të shëndetshme: avokado, fara kia, arra, fara luledielli etj.
Nëse dëshironi, mund të shtoni edhe xhinxher të prerë.

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re