Në Sazan situata jashtë kontrolli. Ka patur shpërthime të disa predhave dhe minave luftarake.

Ndërkohë ka rrezik për shpërthime të tjera. Zjarri ka marrë përmasa të mëdha e ka djegur një pjesë të konsiderueshme të territorit. Prefektura dhe mbrojtja civile ende nuk ka kërkuar ndërhyrje nga ajri. Po punohet me mjete rrethanore.

Municionet rrezik edhe për ushtarët e punonjës të zonave të mbrojtura që gjenden ende në terren. Në Sazan gjenden: agjencia kombetare e bregdetit, zonat e mbrojtura, zjarrfikeset, ushtria dhe forcat speciale.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re