Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e infektimeve dhe vdekjeve nga Covid gjatë 24 orëve të fundit.

 

Sipas Ministrisë, janë kryer 2443 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 173 qytetarë ndersa kanë ndërruar jetë dy persona.

 

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 2443 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 173 qytetarë, në këto bashki:75 qytetarë në Tiranë, nga 13 qytetarë në Fier, Gjirokastër, 11 në Sarandë, 9 në Durrës, nga 6 qytetarë në Vlorë, Berat, 4 në Rrogozhinë, nga 3 qytetarë në Mirditë, Gramsh, nga 2 qytetarë në Elbasan, Skrapar, Maliq, Mallakastër, Lushnje, Patos, Kamëz, Kukës, Shkodër, nga 1 qytetar në Malësi e Madhe, Fushë Arrëz, Has, Tropojë, Lezhë, Dibër, Roskovec, Divjakë, Himarë, Delvinë, Konispol, Memaliaj,Janë 3159 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

 

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 66 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka dy humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: dy qytetarë nga Tirana të moshave 71-79 vjeç.

 

Janë shëruar 408 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 264,695 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (25 Shkurt 2022)Raste të reja ditore 173Të shëruar në 24 orë 408Të shtruar në spitale 66Humbje jete në 24 orë 2Testime ditore 2443

Testime totale 1,738,929Raste pozitive 271,314Raste të shëruara 264,695Raste Aktive 3159Humbje jete 3,460

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 923Fier 492Elbasan 360Vlorë 262Lezhë 245Berat 224Kukës 147Durrës 143Gjirokastër 137Shkodër 128Korçë 72Dibër 26

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re