Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

 

Takimi u zhvillua në Kryeministri, ndërsa kanë biseduar për Procesin e Berlinit, situatën plitike dhe për pasojat e luftës së Rusisë.

 

Kreu i qeverisë ka publikuar një video nga vizita e Steinmeier, ndërsa mbajtën edhe një deklaratë të shkurtër për mediat.

 

“Është një gjë shumë e mirë që të kemi një Ministër të Jashtëm si President në Gjermani sepse është shumë e rëndësishme. Ju e dini që kemi dhe Procesin e Berlinit që po vazhdon, që është organizuar dhe po sjell shumë të mira në Ballkan”, tha Rama.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re