Skip to content

Skandal në ndeshjen Austri-Maqedoni, lojtari serb shan Egzon Bejtullain: Të **** mamanë shqiptare

  • 13/06/202114/06/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Episodi i ndodhur në ndeshjen Austri-Maqedoni e Veriut ka bërë xhiron e mediave ballkanasve ku protagonist u bë sulmuesi austriak Marko Arnautoviç dhe mbrojtësi shqiptar, Egzon Bejtullai.

Në një duel për topin, Bejtullai e përplasi keq sulmuesin austriak dhe e dëmtoi. Ky i fundit u bë protagonist duke shënuar golin e tretë për kombëtaren e tij dhe të nokautit për Maqedoninë e Veriut.

Në festën e golin, Arnautoviç ka sharë Bejtullain nga mamaja duke ju drejtuar me fjalët ‘’Të q**** mamanë shqiptare’’. Në momentin e festimeve të golit, ndaj shokut të skuadrës reagoi dhe kapiteni i Austrisë, Davide Alaba i cili tentoi t’i mbyllte gojën sulmuesi Arnautoviç.

Rasti në fjalë është bërë publik nga mediat serbe, rast që me shumë mundësi do të merret parasysh dhe nga UEFA e cila nuk i lejon thirrjet etnike në fushën e lojës. Marko Arnautoviç është futbollist me origjinë serbe, por që përfaqëson Austrinë në nivel kombëtaresh.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë