Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pasditen e kësaj të marte po zhvillon një takim me kandidatët fitues dhe jo fitues të zgjedhjeve të 25 prillit.

Mësohet se, tema kryesore e këtij takimi do të jetë një diskutim mbi aksionin opozitar dhe pozicionimin e demokratëve për zgjedhjet e 25 prillit dhe kur PD do të jetë pjesë e parlamentit. Basha mesditën e kësaj të marte dhe ka pohuar se do të jetë pjesë e kuvendit dhe betejën do e zhvillojnë brenda institucionit.

Ndërkohë një ditë më parë kryedemokrati Basha nuk e njohu procesin dhe i quajti masakër zgjedhore, ku theksoi se PD po vazhdon mbledhjen e fakteve të asaj që ka ndodhur në zgjedhjet e 25 prillit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re