Arrestohet në Pogradec 18 vjeçari Ervin Sulejmani i njohur si skifteri i Pogradecit.

 

Mbi të rëndojnë më shumë se njëzet vjedhje përfshire edhe zyrën e njërit prej noterëve më të njohur të këtij qyteti, ku arriti të vjedhë 7000 euro.

 

18 vjeçari ishte kthyer në tmerrin e tregëtarëve por dhe banorëve të qytetit liqenor pasi nuk vidhte vetëm dyqane por edhe shtëpi.

 

Zanatin e “skifterit” e ka filluar që në moshë të vogël por më vonë e ka kthyer në profesion.

 

Vjedhja e fundit ka qënë e para tre ditëve ku ka rrënë edhe në prangat e policisë. Dje gjykata e Pogradecit ka dhënë për 18 vjeçarin dhe një bashkëpuntor të tij, më të ritur, masën e sigurisë arrest me burg.

 

Nëse herë tjetër ka përfituar si minore duke ia hedhur palagur kesaj radhë “skifteri” duket se do të qëndrojë gjatë pas hekurave.