Home SHQIPERIA Skrapar, sekuestrohet 325 kg hashash

Skrapar, sekuestrohet 325 kg hashash

0

Policia e Beratit sekuestroi të enjten 325 kg lëndë narkotike kanabis sativa, ndërsa shoqëroi në komisariat 5 banorët të zonës, si autorë të dyshuar të trafikimit te saj. Uniformat blu bëjnë me dije se droga u gjet gjatë kontrollit në fshatin Potom.
 
Lënda narkotike ishte e fshehur brenda një magazine e ndarë në 17 thasë. Policia ka marre pyetje te arrestuarit, per te hedhur drite me shume mbi kultivuesit e drogës dhe paketimit te saj per ta shitur.