Home BOTA Slloveni, jep dorëheqje ministri i Bujqësisë

Slloveni, jep dorëheqje ministri i Bujqësisë

0
Slloveni, jep dorëheqje ministri i Bujqësisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministri i Bujqësisë i Sllovenisë, Jozhe Podgorshek, ka dhënë dorëheqje nga pozita.
“Ju njoftoj se jap dorëheqje nga posti i ministrit. Po jap dorëheqjen vetëm për shkak të vonesave në pagesën e faturave dhe prandaj pranoj përgjegjësinë për veprimet e mia”, tha Podgorshek, duke shtuar se u përpoqën të përfitonin nga sipërfaqësia e tij.

Siç theksohet, mediat në Slloveni kanë zbuluar se Podgorshek, i cili kandidoi në listën NSi në zgjedhjet parlamentare të dielën, ishte me pushime me gruan e tij në janar të këtij viti në hotelin Bohinj, por nuk ka paguar faturën në vlerë prej 800 euro.

Podgorshek është i bindur se ky është një proces i paracaktuar kundër tij dhe familjes së tij. Ai ka denoncuar në polici tentativën për zhvatje dhe ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin, përfshirë edhe faturat e përmendura.
Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë