Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, qē mes tē tjerash tha se nuk i ēshtë dorëzuar asnjē platformē nga Kreu i Shtetit.

Nëpëmjet një reagimi në Twitter, presidenti ka theksuar se platforma i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 dhe kjo është fakt.

Mesazhi i Metes

Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.

Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt.