Vijon teposhta e ish-presidentit Trump, pasi disa avokatë të tij kanë thënë se nuk do ta mbrojnë atë. Kjo ndodh vetëm disa ditë para gjyqit ndaj tij për shkarkim.

Bashkëpunimi u ndërpre, siç shkruan CNN, për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me mënyrën e trajtimit.

Trump dëshironte që avokatët e tij të vazhdonin të mbronin tezën e mashtrimit masiv në zgjedhjet presidenciale që lejuan demokratin Joe Biden të fitojë, në vend që të përqendrohet në ligjshmërinë e ndjekjes penale të një presidenti që nuk është më në detyrë.

Butch Bowers dhe Deborah Barbier janë emrat e përmendur midis atyre që dhanë dorëheqjen.

Këshilltari i Trump, Jason Miller, gjithashtu shkroi në Twitter:

 “Ne kemi punuar shumë, por ende nuk kemi marrë një vendim përfundimtar për ekipin tonë ligjor. Do ta marrin atë së shpejti.”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re