Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm në Ministrinë e Jashtme të Greqisë, Themos Demiris.

 

Soreca bën me dije se kanë diskutuar për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Soreca shkruan se Konferenca e Parë ndërqeveritare duhet të mbahet sa më parë.

 

“Kënaqësi që takova Ambasadorin Themos Demiris, Sekretar i Përgjithshëm i @GreeceMFA. Diskutuam mbi gjendjen e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE. Konferenca e Parë Ndërqeveritare duhet të mbahet sa më shpejt të jetë e mundur. Është e rëndësishme që Shqipëria të mbajë fokusin në axhendën e reformave dhe të përgatitet për bisedimet e pranimit“, shkruan Soreca në Tëitter.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re