Kreu i PD, Lulzim Basha ka pritur sot ne selinë blu mbështetësit e PD, në 31 vjetorin e lindjes së kësaj partie.

 

Basha ka mbajtur një fjalim pra mediave teksa e qujati dotëne sotme, një ditë kuptimplotë që kanë në zemër vlerat e lirisë dhe demokracisë. Në oborrin e PD është vendosur dokumenti me firmat e themeluesve të PD, i cili u zbulua nga dy vajza të reja.

 

“Një ditë kuptimplotë që kanë në zemër vlerat e lirisë dhe ddemoracisë. Një rrugëtim lot me sporva të ushqyer nga ëndrrat më të bukura, të studentëve të dhjetorit. Ndryshe nga herët e tjera PD e kujton këtë ditë duke përjetësuar në ambientet e saj, dokumentin themeltar të firmëtareve të PD, të emrave të atyre që sot nuk janë mes nesh, por janë të paharruar në zemrate demokratëve dhe atyre që janë kthyer per të festuar me ne nga SHBA, Itali Gjermani e kudo tjetër”, u shpreh Basha.