Aktori amerikan Sylvester Stallone theksoi se kjo është koha për ta lënë rolin e boksierit të famshëm Rocky Balboae, të cilin e luajti në shtatë filma.

“Për fat të keq, gjithçka duhet të shkojë … dhe të përfundojë”, shkroi Stallone me një video të postuar në Instagram të mërkurën, në javën e fillimit të Creed II në Shtetet e Bashkuara.

“Ky është ndoshta rli im i fundit, çfarë ka ndodhur … Nuk e prisja kurrë”, tha aktori 73-vjeçar në video, duke shtuar:

“Mendova se ishq afër Rocky-t në vitin 2006 dhe unë u kënaqa me këtë, dhe ky i ri (Michael B. Jordan) papritmas u shfaq dhe gjithë historia ndryshoi”.

Karakteri Stallone-së te Rocky Balboa shfaq në gjashtë filma të Rocky-t, nga një i fundit në vitin 2006 dhe pastaj përsëri në filmin “Creed”.

Në vitin 2016, Stallone siguroi “Golden Globe” e tij të parë për 40 vjet pasi u nominua si skenarist për filmin e parë në seri të vitit 1976. 

LIKE FAQES NE FACEBOOK PER LAJME TE NGJASHME