Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se NATO-ja mbështet dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, “sepse paqja dhe siguria mund të ruhen vetëm përmes dialogut”. Në një konferencë të përbashkët për media me Osmanin, Stoltenberg tha se sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në maj në Zveçan, […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re