Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

 

Sekretari i  Përgjithshëm i Nato-s, Stoltenberg u bëri thirrje serish sot Kosovës dhe Serbisë që të përmbahen nga çdo gjë që mund të përshkallëzojë më tej  tensionet.

 

Pas takimit me kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, të cilën e mirëpriti në selinë e Nato-s, Stoltenberg kerkoi nga Prishtina dhe Beogradi që t’i rikthehen dialogut.

 

“Ne u bëjmë thirrje të dyja palëve të kthehen menjëherë në dialogun e lehtësuar nga BE-ja, që është e vetmja rrugë ”- u shpreh Stoltenberg.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re