Rajoni i Lezhës është përfshirë nga stuhi me reshje të dendura shiu duke sjell edhe problem.

Një pjesë e rrugëve të Shëngjinit janë mbuluar nga ujerat e zeza të cilat kanë dalë në sipërfaqe duke u kthyer në shqetësim për pushuesit dhe biznesit në këtë zonë turistike.

Kjo problematikë është e vazhdueshme kur ka reshje shiu me intensitet të lartë, pasi kanalizimet nuk e përballojne nivelin e prurjeve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re