Home BOTA Stuhia ‘Xavier’ godet veriun e Gjermanisë, 7 të vdekur

Stuhia ‘Xavier’ godet veriun e Gjermanisë, 7 të vdekur

0

Të paktën 7 persona kanë vdekur, 5 prej tyre brenda në automjet, dhe gjithë qytetarët u paralajmëruan që të qëndronin brenda teksa një stuhi me shi dhe erëra të forta të një stuhie të fortë të quajtur Xavier, që pushtoi Gjermaninë Veriore.
Stuhia i përkiste kategorisë së 3-të dhe preku veriun dhe lindjen e Gjermanisë, shkruan deutsche welle.
“Paralajmërim për Hamburgun. Mos dilni jashtë tani, rrini në zona të mbrojtura”, thanë zjarrfikësit.s.n