Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Ngjarje e rende paraditen e kesaj te enjte ne France.

 

Mediat vendase raportojne per nje sulm masiv me thike ndaj femijeve ne parkun e liqenit te Annecy në juglindje të vendit, sikurse tha ministri i brendshëm.

 

Gérald Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia.

 

Deputeti rajonal Antoine Armand e përshkroi sulmin si “të neveritshëm” dhe tha se autoritetet po hetonin.

 

Kryeministrja franceze, Élisabeth Borne, është nisur për në vendngjarje.

 

Gjashtë fëmijë u plagosën në sulmin me thikë, raportoi agjencia e lajmeve AFP, dhe mediat lokale thanë se dy ishin në gjendje kritike.

 

Asambleja Kombëtare e Francës ka mbajtur një minutë heshtje dhe rrugët janë të bllokuara rreth skenës së sulmit./ BBC

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re