Të paktën tre persona kanë vdekur dhe gjashtë janë plagosur në qytetin gjerman të Würzburg pasi u sulmuan nga një burrë që mbante një thikë të madhe, thotë policia.

Agresori është arrestuar, thonë ata, dhe nuk ka më rrezik për publikun.

Videot e publikuara në mediat sociale tregojnë një burrë të armatosur me thikë duke u konfrontuar me policinë dhe kalimtarët

Zona përreth Barbarossaplatz, në qendër të qytetit, është rrethuar ndërsa po kryhen hetimet.

Nuk ka asnjë tregues që autori i sulmit të ketë vepruar në bashkëpunim me ndonjë tjetër.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re